اخبار > رییس دانشکده علوم پزشکی اسفراین: ۷۰ درصد ظرفیت بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان اسفراین تکمیل شد


ارسال به دوست     نسخه چاپي

 

دانشکده علوم پزشکی اسفراین

رییس دانشکده علوم پزشکی اسفراین: ۷۰ درصد ظرفیت بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان اسفراین تکمیل شد

دکتر اسحاق ایلدرآبادی روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم اکنون شمار بیماران سرپایی و بستری روزانه رو به افزایش است که ادامه این روند شهرستان را در وضعیت سختی قرار داده است.

وی افرود: روزانه به طور میانگین از ۱۳۶ نفر  افراد مشکوک به کرونا نمونه گیری "پی سی آر" انجام می شود که نتیجه ۵۱ درصد نمونه گیری کرونا مثبت است.

بستری ۴۴ بیمار کووید۱۹

 رییس دانشکده علوم پزشکی اسفراین افرود: اکنون ۴۴ بیمار کووید۱۹ در تنها بیمارستان شهرستان بستری هستند که این روند همچنان رو به افزایش است.

وی با اشاره یه پیش بینی ۱۱۰ تخت بیمارستانی برای بستری بیماران کووید ۱۹ در شهرستان اسفراین گفت: تاکنون سه بخش بیمارستان امام خمینی ( ره) که برای بستری مبتلایان به ویروس کرونا اختصاص یافته است که  شیب صعودی شمار مبتلایان سرپایی و بستری کادر پزشکی را نگران کرده است.

پلمب ۶ واحد متخلف صنفی

ایلدرآبادی  میزان رعایت  دستورالعمل های بهداشتی و محدودیت های کرونایی  را  از سوی اصناف اسفراین بیش از ۹۰ درصد و  میانگین استفاده از ماسک هم ۸۰ درصد دانست.

وی گفت: با بازرسی های انجا م شده از سطح شهر تاکنون ۶ واحد صنفی متخلف که مصوبات ستاد مقابله با کرونا در شهرستان  رعایت نکرده بودند  پلمب شدند.

شهرستان ۱۲۰ هزار نفری اسفراین در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد  از ۱۸ فروردین در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد. 

 

 

٠٩:٤١ پنج شنبه ٢ ارديبهشت ١٤٠٠ / شماره: ٦٧٧٦ / تعداد نمایش: 114 / گروه خبری: اخبار